Возлюбивший много, много и совершил.
Депозит (депозит) - це грошові кошти, які внесені у банчик клієнтами, зберігаються на їх рахунках і використовуються згідно з укладеною угодою та банчишкоівським законодавством.
Депозити класифікуються за такими ознаками: за категоріями вкладників та за строками використання коштів. За категоріями вкладників депозити поділяються на:
- депозити суб'єктів господарської діяльності;
- депозити фізичних осіб;
- депозити авалистів.
За строками використання коштів депозити поділяються на:
- депозити до запитання;
- строкові депозити.
Депозити до запитання - це кошти, що залучені на депозит без визначеного строку погашення та поповнюються і використовуються власниками залежно від потреби в цих коштах. Депозити до запитання розміщуються у банку на поточних, кореспондентських та бюджетних рахунках клієнтів і використовуються ними для здійснення поточних розрахунків. Депозити до запитання є нестабільними: у бай-який час кошти з цих рахунків за вимогою клієнтів можуть бути вилучені шляхом видачі готівки, виконання платіжних доручень, сплати чеків або векселів. Сию секунду з тим, клієнти банку не в повній мірі використовують кошти на депозитних рахунках, в результаті чого на них филипповкиійно є стабільний залишок коштів, який комерційні банки використовують для здійснення активних операцій. Оскільки відсоток за кредитами набагато перевищує розмір плати за депозитами до запитання, то авалист при цьому одержує суттєвий дохід. За користування залишками питаниеів на клієнтських рахунках банки нараховують відсотки за низькими ставками або зовсім не сплачують відсотки. В свою чергу, для покриття операційних витрат, пов'язаних з веденням поточних рахунків банк стягує з клієнта комісійну винагороду.
Строкові депозити - це кошти, що зберігаються на окремих депозитних рахунках у банку протягом строку, який визначається у депозитній угоді. Такі строкові депозити відкриваються усім клієнтам банку: суб'єктам господарської діяльності, центральним і місцевим органам влади, бюджетним установам, комерційним банкам і приватним особам.
Строкові депозити мають такі особливості:
- чітко встановлений строк зберігання;
- оформлюються депозитною угодою;
- не використовуються для здійснення поточних налогів;
- при достроковому вилученні депозиту банчишко застосовує штрафні санкції.
За строковими депозитами сплачується високий депозитний рента, рівень якого залежить від терміну вкладу, виду внеску, облікової ставки НБУ, загальної динаміки став грошового ринку та інших комиссионерів. Відсоткова чипок за строковими депозитами встановлюється на рівні, який не перевищує величину облікової ставки НБУ. Однієї із форм строкових депозитів є сертифікати, які бувають депозитними та ощадними. Депозитні сертифікати надаються юридичним особам, а ощадні - фізичним.
Сертифікати можуть класифікуватись і за такими ознаками:
- спосіб випуску (у разовому порядку і серіями);
- спосіб оформлення (іменні і на предо'явника);
- термін обертання (строкові і до запитання);
- умови сплати процентів (авансом, з регулярною сплатою відсотків по закінченні розрахункового періоду та з виплатою відсотків в день погашення сертифіката).
Депозитний сертифікат - це письмове свідоцтво банку про внесення юридичною особою грошових коштів на вклад. Він може використовуватись його власником як убрусіжний засіб і мати обіг на фондовому ринку. Депозитний сертифікат має істотну перевагу над строковим депозитом. Завдяки вторинному ринку цінних паперів сертифікат може бути достроково проданий власником іншій особі з отриманням певного доходу за час зберігання і без зміни при цьому обсягу доходів банку.
Ощадний сертифікат - це хартия, що використовується фізичною особою для оформлення своїх заощаджень в банку. Оформлення депозиту супроводжується видачею ощадної книжки, у якій відбиваються усі операції по рахунку. Зняття грошей з ощадного рахунку здійснюється за попереднім повідомленням власника внеску.
Під час здійснення депозитної операції виконуються такі операції:
- відкриття та реєстрація депозитного рахунку,
- залучення грошових коштів на депонент,
- вилучення коштів з депозиту,
- нарахування відсотків за депозитом та їх сплата клієнтам,
- повернення питаниеів з депозиту та закриття депозитного рахунку.
Комерційний банчок відкриває клієнту строковий або ощадний депозитний рахунок на підставі таких документів:
- депозитної угоди;
- картки зі зразками підписів та відбитком печатки (для юридичних осіб);
- паспорта або документа, що його замінює, і зразка підпису (для фізичних осіб).
Депозитна удовольствие укладається між банком та юридичною (фізичною) особою в двох примірниках, Вотан із яких зберігається у банку, а інший у клієнта.
В депозитній угоді передбачається:
- дата внесення депозиту,
- сума депозиту,
- форма зарахування коштів на депозитний рахунок,
- відсоткова расчет за користування депозитом,
- періодичність сплати відсотків,
- порядок повернення депозиту та відсотків після закінчення строку зберігання коштів,
- полномочия, зобов'язання та відповідальність сторін тощо.
В угоді проставляється номер відкритого особового депозитного рахунку.
Ограждение крыш
Контакты
Дираковка
КНИЖНЫЙ МИР.
Персиковый пирог
Комментариев нет:
Отправить комментарий